Dodawaj komentarze do stron internetowych z Google Toolbar SideWiki

Chyba każdy z nas miał kiedyś styczność z paskiem wyszukiwania Google Toolbar. W czasach, kiedy Mozilla nie była jeszcze własnością Google, użytkownik musiał zainstalować dodatek Google Toolbar aby korzystać z najpopularniejszej wyszukiwarki bezpośrednio z przeglądarki. Inne przeglądarki internetowe do dziś wymagają zainstalowania tego dodatku. Jedno jest pewne – pasek wyszukiwania Google Toolbar znacznie przyspiesza i ułatwia pracę i rozrywkę w internecie, ponieważ nie musimy otwierać żadnej strony aby wyszukać w globalnej sieci informacje. Ale Google Toolbar to nie tylko pasek wyszukiwania. Dodatek zawiera wiele przydatnych narzędzi takich jak choćby Google PageRank. Dziś na stronie głównej Google pojawiła się informacja o nowej funkcji Google Toolbar – SideWiki.

Po zainstalowaniu najnowszej wersji Google Toolbar (na razie w wersji beta) oczom naszym ukazuje się nowy przycisk przedstawiający komiksową chmurkę i ołówkiem. Po jego kliknięciu otwiera się pasek narzędzi po lewej stronie przeglądarki. Jeżeli posiadamy konto Google to logujemy się na nie i już możemy dodawać komentarze do każdej strony w internecie! Jeżeli chcemy tylko poczytać komentarze innych osób to klikamy na żółtą komiksową chmurkę.

Ponieważ opcja pojawiła się niedawno, to póki co największe polskie serwisy posiadają zaledwie kilka komentarzy, które spokojnie można sklasyfikować jako spam. Natomiast jeżeli wejdziemy na główną stronę Wikipedii (na której hasło SideWiki oczywiście już się pojawiło ;)) to przeczytamy komentarze mówiące jak skutecznie wyszukiwać hasła na Wikipedii albo zachęcające do wpłat na konto fundacji.

smartphone-925758_640

Funkcja SideWiki w Google Toolbar to na pewno coś ciekawego i godnego sprawdzenia. W historii stron WWW nie było jeszcze narzędzia umożliwiającego komentowanie każdej z nich. Będzie to zapewne ciekawy eksperyment. Pozostaje jednak pytanie o jakość komentarzy biorąc pod uwagę, że może je dodawać każdy posiadający konto w Google. Pamiętajmy jednak, że Google ma spore doświadczenie w ocenianiu jakości treści i odfiltrowywania spamu. Dodatkowo system plusowania i minusowania komentarzy powinien wpłynąć pozytywnie na ich jakość.

Jak będzie się rozwijać SideWiki? Tego nie wie na razie nikt… Wiadomo jednak, że od dziś żaden serwis nie uniknie kąśliwych komentarzy jeśli nie będzie prezentował wystarczająco wysokiego poziomu. Zapraszam zatem do komentowania wszystkiego na co macie ochotę. Zacząć możecie od tego artykułu 🙂

One Response to “Dodawaj komentarze do stron internetowych z Google Toolbar SideWiki

  • Karolinka
    2 lata ago

    Mi się bardzo podobają komentarze, które można dodawać za pomocą facebookowego snippeta. Dzięki temu nie trzeba się nigdzie logować – wystarczy mieć konto na FB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*