Jak rozpoznać oszusta? (cykl WFP)

Oszuści w branży SEO bardzo często obiecują klientom szybkie efekty w postaci wysokich lokat w naturalnych (czyli niesponsorowanych) wynikach wyszukiwania. Tymczasem pozycjonowanie jest procesem długofalowym, który przynosi korzyści najszybciej po 2-3, a czasem nawet po 5-6 miesiącach. Wszystko zależy od tego, jak bardzo popularne są słowa kluczowe, które wiążą się z treścią witryny. Czasami wymagane jest także wielokrotne doprecyzowywanie wykorzystywanych zwrotów. Najszybciej reagują strony niszowe. Ale nawet w tym przypadku nie można spodziewać się cudów po kilku tygodniach.

Druga fałszywa obietnica dotyczy obecności na pierwszym miejscu w naturalnych wynikach wyszukiwania. Nawet bardzo rozbudowany pro-ces pozycjonowania, obejmujący wszystkie możliwe aspekty witryny, jest w stanie zagwarantować najwyżej obecność wśród pierwszych kilkunastu linków. Firma, która mówi o najwyższej lokacie (a nie zawiera tego zobowiązania w umowie) po prostu oszukuje. Wyznaje zasadę: „Jeśli odejdzie jeden klient, łatwo znajdziemy następnego. Po co więc się starać?”.

bible-1021657_640

Czasami winni są sami klienci. Naciskają na pozycjonerów, aby ci pracowali jak najszybciej. Specjaliści od SEO decydują się więc na stosowanie nielegalnych metod, aby nie tracić zleceń. A nawet jeśli pozostają przy dopuszczalnych środkach, zwiększają tempo kreowania linków i „wzbudzają podejrzenia” mechanizmów wyszukujących. Efektem jest obniżenie pozycji witryny, a nawet konieczność zmiany domeny.

3 Responses to “Jak rozpoznać oszusta? (cykl WFP)

 • Mateusz
  2 lata ago

  Osoby inteligentne, które potrafią czytać mogą znaleźć jasne informacje takie jak ta, że pozycjonowanie to nie jednorazowe działanie tylko ciąg przyczynowo skutkowy, dlatego obiecywanie, że będzie strona klienta na 1 miejscu jest dalece niestosowne. Można dążyć do TOP 1 ale gwarancja tego jest bezsensowna.
  Pozycjonowanie wymaga czasu!

 • Patryk
  2 lata ago

  Wiele firm gwarantuje pozycje w TOP5 wszystkim swoim klientom. Jednak są to zwykłe obietnice, każdy zorientowany choć trochę w branży wie, że nikt nie może dać im gwarancji bycia w TOPach.

 • Wojciech
  2 lata ago

  Ciężko nie zgodzić się z przedmówcami.
  Wszystkie działania to tylko i wyłącznie dążenia do TOP 5 TOP 3 TOP 1.
  Wiele tutaj zależy od jakości serwisu jej wieku oraz historii.
  Poza tym są frazy łatwiejsze do wrzucenia do TOPów i trudniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*