Najlepsze polskie firmy SEO cz. 2 (cykl WFP)

Dzisiaj przedstawiamy kolejne 3 polskie firmy SEO, które zasługują na uwagę klientów. Należą do nich Gold Position, InHead, Mobile IT Group Poland.

GoldPosition

 http://www.goldposition.pl
Istnieje od 2004 roku. Założycielem i właścicielem jest Cezary Lech. W 2007 roku firma zrealizowała kilkadziesiąt zleceń SEO. Zatrudnia dwóch specjalistów. Za swoich najważniejszych klientów uważa serwisy AutoCentrum.pl i KiteShop. pl. GoldPosition specjalizuje się w pozycjonowaniu metodą long tail. Polega ona na maksymalizowaniu wejść z wyszukiwarki poprzez dużą liczbę słów kluczowych – nie tylko tych najbardziej oczywistych dla danego projektu. Firma rozlicza się z klientami w systemie prowizyjnym, umowa zawierana jest na co najmniej 6 miesięcy. W 2008 roku Cezary Lech wraz dwoma partnerami zamierza stworzyć nową spółkę specjalizującą się w obsłudze dużych klientów.

macbook-926192_640

Inhead

 http://www.inhead.pl
Działa od 2005 roku. Zorientowana jest na dużych partnerów. Powstała z inicjatywy Tomasza Laberscheka (współorganizatora pierwszego w Polsce konkursu SEO), Wojciecha Pietrzaka i Pawła Bieńka. W 2007 roku firma zrealizowała około 20 zleceń SEO – od optymalizacji witryn korporacyjnych po szerokie pozycjonowanie na 2500 fraz. Zatrudnia trzech specjalistów. Przykładowi klienci to: Dom Maklerski IDM S A, MinisterstwoGadzetow.com i Trend Vision. Za swoje największe sukcesy Inhead uważa osiągnięcie 1. lokaty w Google dla fraz „okna” oraz „prezenty”. Rozlicza się z klientami w systemie ryczałtowym, umowy zawiera zwykle na rok.

macbook-926425_640

Mobile IT Group Poland

 http://www.badzpierwszy.pl
Działa na rynku od 2004 roku. Założycielem i prezesem zarządu jest Wiktor W. Kammer. W portfelu klientów Mobile IT Group Poland znajduje się około 100 firm (najważniejsze: Neckermann Polska, Fotojoker, Giełda Samochodowa AdMoto. pl), pozycjonowanych jest ponad 600 słów kluczowych. Dla serwisu Bądźpierwszy.pl pracuje czterech specjalistów SEO. Mobile IT Group Poland rozlicza się wyłącznie za osiągnięte wyniki (nie ma miesięcznego ryczałtu). Klient płaci za miejsca od 1-10 w wyszukiwarce – inna stawka za każdą lokatę. Umowy zawierane są na 6 miesięcy i przedłużane na czas nieokreślony z 30-dniowym terminem wypowiedzenia.

4 Responses to “Najlepsze polskie firmy SEO cz. 2 (cykl WFP)

 • Roderic
  2 lata ago

  Hm, a czym się kierować przy wyborze firmy do pozycjonowania? Tylko takimi rankingami? Jak należy porównywać oferty agencji SEO? Zastanawiam się nad tym, jak do tego podejść.

 • Kail
  2 lata ago

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy SEO? Opinie i oceny to jedno, ale wycena też robi swoje. Wy na co zwracacie największą uwagę?

 • Myślę, że na pewno warto wybrać większą firmę, o której można poczytać jakiekolwiek informacje i która ma już dużo zrealizowanych kampanii

 • Joanna
  2 lata ago

  Kail na pewno na podstawie jakichś opinii innych osób jak i wysokiego miejsca na którym firma się uplasowała sama siebie pozycjonując. Na pewno zaufałabym takiej firmie o której jakiekolwiek informacje mogłabym zasięgnąć z sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*