Reklama na mapach Google

Google doskonale wie, jak z darmowej usługi zrobić doskonały biznes. Firma pracuje właśnie nad mechanizmem umieszczania reklam na swoich mapach satelitarnych. Jest to kolejny krok w możliwościach reklamowych jakie oferuje wyszukiwarka.

Poza linkami sponsorowanymi wyświetlanymi na tysiącach stron uczestniczących w programie AdSense i w wyszukiwarce Google przychodzi czas na reklamę wprost na mapie. Dzięki temu rozwiązaniu firmy będą mogły zamieścić je w Google Maps dokładnie uwzględniając swoją siedzibę, łącznie ze wskazaniem budynku, w którym mieści się firma.

computer-1185637_640

Na szczęście będzie to zwykły „balonik”, a nie ogromne logo zasłaniające przeszukiwany przez użytkownika teren. Jak na razie usługa będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ale z pewnością w błyskawicznym tempie zagości także w innych krajach.

5 Responses to “Reklama na mapach Google

 • Katarzyna K.
  2 lata ago

  Reklamy już są. Ciekawe, gdzie się jeszcze pojawią linki sponsorowane.

 • Michał-ek
  2 lata ago

  Nie wiem, jak te reklamy oceniać. Wydaje mi się, że z jednej strony to fajny pomysł na reklamę, ale z drugiej lokalni przedsiębiorcy nie będą mieli okazji przebić się nad firmy z dużym budżetem reklamowym.

 • Kizia
  2 lata ago

  Moim zdaniem reklamy niedługo będą już wszędzie – zostaniemy nimi już pochłonięci. Najgorsze jest to, że te reklamy nie są wcale skuteczne i nie przyciągają uwagi użytkownika.

 • Zły-seowiec
  2 lata ago

  Te reklamy i pomagają, i przeszkadzają. Na pewno trochę zwiększają widoczność wśród innych wizytówek, ale z drugiej strony nie pomagają przebić się lokalnym firmom, których nie jest stać na reklamę.

 • @aisia
  2 lata ago

  Nie ma możliwości odpędzić się od reklam, jednak zauważam po sobie że przy ich ogromnej ilości po prostu na większość już nie zwracam uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*