Jak wybrać firmę pozycjonującą?

Pozycjonowanie stron WWW to proces długofalowy. Każdy, kto obiecuje natychmiastowe efekty, jest zwyczajnym oszustem. Ujawnię, jakie chwyty stosują „eksperci” od pozycjonowania.

Google i inne wyszukiwarki indeksują miliony stron WWW. Po wpisaniu słowa kluczowego internauta otrzymuje dziesiątki czy setki tysięcy wyników. Bardzo rzadko jednak przegląda więcej niż 5-10 z nich. Jeśli dana witryna – nawet bardzo dobra i profesjonalnie wykonana – nie znajduje się w tej grupie, ma małe szanse na pozyskanie odwiedzających. Dlatego większość webmasterów wykorzystuje techniki mające na celu znalezienie się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

apple-1282286_640
Całokształt tego procesu nazywa się Search Engine Optimization (SEO) lub pozycjonowanie. Właściciel witryny może wykonać tę pracę samodzielnie. W przypadku niewielkich witryn, dysponujących ograniczonym budżetem, takie „hobbystyczne” SEO to często jedyny wybór. Jednak większe serwisy decydują się zwykle na współpracę z firmami wyspecjalizowanymi w pozycjonowaniu. Usługi takie nie są tanie, ale ich efektywność jest duża – pod warunkiem, że współpracuje się z uczciwymi specjalistami od SEO.

Tym wstępem rozpoczynam cykl artykułów dotyczących wyboru firmy pozycjonującej. Tytuły cyklu będę dodatkowo oznaczał (cykl WFP).

2 Responses to “Jak wybrać firmę pozycjonującą?

  • Kuba
    2 lata ago

    Dobór odpowiedniej firmy jest niezbędny, szczególnie że wiele oszukuje i daje fałszywe gwarancje, które bardzo rzadko się sprawdzają.

  • Mikołaj
    2 lata ago

    Jasne, tylko to zależy oczywiście od wielkości serwisu 🙂 Nie wyobrażam sobie np. że duży sklep internetowy optymalizuje swoją stronę hobbystycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*